ראשי > עולם המקצועיות > חדשות ומאמרים > יופי של אקדמיה > הבחירה הנכונה – טיפים לבחירת בית הספר הנכון

הבחירה הנכונה – טיפים לבחירת בית הספר הנכון

רוצה ללמוד את תורת הטיפוח והיופי ולרכוש מקצוע בתחום? קבלי עצות וטיפים לבחירת בית הספר הנכון עבורך.

חיילת משוחררת? אמא במשרה מלאה? מובטלת הרוצה קריירה עצמאית או את, המחפשת עבודה אחרת - רבות מהרהרות על שינוי בקריירה למשהו שיותר יתאים להן ומחפשות איך להתחיל את החיים או לשנות אותם בפרק השני לחייהן.

נשים רבות עוסקות כיום בתחום היופי על כל גווניו, החל מקוסמטיקה ועד אסתטיקה, כאשר בתוך אלה נכללים בניית ציפורניים, מניקור ופדיקור, תחום הסרת השיער ועוד שאר טיפולים לעור, לפנים לידיים ולרגליים. התחום הוא מאוד רחב וכל מי שאוהבת ומתחברת אליו, תוכל ללמוד אותו לעומק בצורה רצינית ומקצועית, לקבל תעודה ולעסוק בנושאים שהיא אוהבת.

תמי ברעם, אחת מהמנהלות המקצועית ברשת נייל סטודיו הוותיקה בישראל, ומנהלת סניף נייל סטודיו אשדוד, מציגה עצות וטיפים לבחירת בית הספר הנכון עבורך.

מגוון הקורסים בכל תחום ומשך כל קורס

יש לשים לב לתחום היופי הנבחר ולבדוק לעומק אילו קורסים מוצעים באותו תחום, ומהם הנושאים ומשך זמן הלימוד המוצע בכל אחד מהם. לדוגמא: מניקור פדיקור, היכרות עם כל השלבים בטיפולי פדיקור, הסיכונים הכרוכים ופתרונות לשלל הבעיות הרפואיות הקיימות בכפות רגליים, כולל טיפול בכף רגל סוכרתית.
באופן נפרד מתחום המניקור והפדיקור קיימים קורסים שנועדו לפתח רק את עולם ה"נייל ארט" – קישוטי הציפורניים ברמה הכי מקצועית שיש, פיסול באקריל וציור מיניאטורי מקצועי.

יותר ויותר בתי ספר נפתחו בשנים האחרונות בתחום הטיפוח והיופי, כיצד לבחור את המקום המתאים? כזה שיהיה גם מקצועי, אמין וגם תומך לאחר הלימודים?

הכי ותיק בעיר
חשוב מאוד לבדוק את הוותק של בית הספר ולברר כמה שנים הוא פועל בתחום. נתונים אלה עשויים להעיד על איכותו ורמת הניסיון והמקצועיות שלו ושל הצוות המקצועי שלו.

היכן כדאי ללמוד: שלב ההמלצות
בעידן הטכנולוגיה של היום, קשה למצוא מי שלא עושה גוגל על כל מתכון או שמלה. לכן, כמובן שעל החלטה חשובה כמו לימודים, נבדוק באינטרנט. יש לשים לב לאתר של מקום הלימודים המיועד: האם הוא מסודר, מפורט ועשיר במידע עדכני לפי תאריכים? דבר שיעיד על כך שהמקום רציני, עובד ודואג לעדכן ולהתעדכן בתחומו. חפשו המלצות מאחרים שלמדו, גם ברשת וגם בכלל.

קרוב רחוק
למרות המבחר הרב של בתי ספר מקצועיים ללימוד תחום הטיפוח והיופי, חשוב לבדוק איזה מבין בתי הספר מעניק את הפריסה הארצית המקסימלית ובאמצעות סניפיו הקרובים יהיה יותר נוח להגיע ללימודים.

שימוש בפיקדון הצבאי
בדקו האם יש אפשרות לשלם בכספי הפיקדון הצבאי. חיילת שלא עשתה שימוש בפיקדון הצבאי המקנה לימודים מקצועיים, תוכל לעשות בו שימוש במקומות המכבדים זאת.

סוג התעודה בסוף הלימודים
בדיקה חשובה נוספת היא מה התעודה המוענקת בסיום הלימודים ובעיני מי היא נחשבת. האם התעודה באישור משרד התמ"ת, האם התעודה היא בינלאומית ומאפשרת אישור עבודה בחו"ל או בסטנדרטים של מותגים בחו"ל?

מי אמר תמיכה ולא קיבל?
לאחר סיום הלימודים קופצים למים עמוקים. גם כאן ישנם בתי ספר שדואגים לתמוך ולספק עבודה, מעניקים גישה ללקוחות פוטנציאליים ומקיימים כנסים וימי עיון מקצועיים על מנת להמשיך ולהתעדכן בחידושים בתחום. רשת נייל סטודיו למשל, מעניקה בסיום הקורס, כליםלפתיחה ולניהול המכון העתידי שלך.

מוצרי OPI
EzFlow