משפחת נייל סטודיו

יום המשפחה מתקרב ויצאנו לבדוק את רמת המשפחתיות בסניפי הרשת

כשאנחנו אומרים: "נייל סטודיו זו משפחה" אנחנו באמת מתכוונים לזה. הצוותים בסניפים מכירים את התלמידות והלקוחות ויודעים לתת מענה מדויק ומכיל בהתאם לרצונות ולחלומות של כל אחת ואחד. ישנם סניפים שפיתחו את נושא המשפחתיות לכיוון נוסף: עסק משפחתי. סקרנו חלק מהסניפים בהם בני המשפחה המורחבת מנהלים חלק פעיל בניהול היומיומי וניסינו להבין - האם זה עובד?

בנייל סטודיו טבריה-קריית שמונה עובדת כל המשפחה:
אמא רונית – מנהלת הסניפים
אבא יורם – איש השטח ואחראי על השיווק והמכירות.
סאן (28) וכוכב (19) הם אנשי המחשוב ובתקופה שכל הנושא התיאורטי מועבר בזום – יש להם המון עבודה.
סקאי (26) וקשת (18) – מלמדות ומקבלות לקוחות (כי כשמלמדים, חשוב להמשיך ולהתמקצע).
רונית התחילה ללמד את תחום הביוטי בויצו: "להעצים נשים באמצעות הקניית מקצוע, זה משהו שנתן לי סיפוק. הבנתי שאני רוצה להמשיך ללמד ומהר מאוד פתחתי סניף של נייל סטודיו בטבריה. זה היה לפני כמעט שני עשורים. במקביל לפתיחת הסניף, יורם נפצע בעבודתו והצעתי לו לנהל איתי את הסניף. יש לו יחסי אנוש מעולים וזיכרון פנומנאלי והנישה של ניהול השיווק והמכירות התלבש עליו בול".
"קשת וסקאי התחילו לעבוד ברשת כבר בגיל 9" מספרת רונית, "הן פשוט גדלו לתוך העולם הזה. כשקשת הייתה קטנה, היא כתבה על הלוח בכיתה את מה שלימדתי בכל שיעור ועם הזמן היא כתבה את מה שאמרתי עוד לפני שהתחלתי לדבר והתלמידות היו בהלם מהילדה הקטנה שזוכרת את מערכי השיעור בעל-פה".
"יש הרמוניה מאוד גדולה וכל אחד יודע את מקומו ולכן אין עניין של – מי אומר את המילה האחרונה בעסק" מספר יורם. "אני לא יודע מה היינו עושים אם המשפחה לא הייתה יחד בעסק. קיימת ערבות הדדית וגם אם מתווכחים, האהבה יודעת להחליק את הדברים ולרכך הכל".
רונית מציינת ש"הקושי הוא להפריד בין העסק לבית. לפעמים בא לי לדבר עם יורם על הילדים אבל זה לא תמיד קורה כי העסק והמשפחה בלתי נפרדים אצלנו, אולי בגלל שממש כל המשפחה מעורבת. ממליצה בחום למשפחות שמתלבטות כי כשהמטרה של כולם משותפת, העסק הוא הדבר הכי הרמוני שיכול להיות".

בנייל סטודיו חיפה והצפון עובדים:
איילה – מנהלת נייל סטודיו חיפה.
אייל – נשוי לאיילה (כן, יחד הם: אייל ואיילה 😊) ומנהל את מערך המכירות בשטח.
דלית – אחות של איילה, אחראית על כל נושא ייעוץ הלימודים והשיווק.
"היוזמה הייתה שלי", מספרת איילה, "הייתי בטחוניסטית וכאמא חיפשתי משהו אחר. במקרה קיבלתי במתנה קורס בניה ומשם הכל היסטוריה". את תחילת דרכה בנייל סטודיו עשתה כשכירה בסניף ירושלים לפני כמעט שלושה עשורים. "כשעזבנו לחיפה (1995), פתחנו סניף ואייל הצטרף לעזור בכל מה שקשור למשלוחים". המוטו של איילה הוא: מי שאוכל אצלי בשישי בערב, צריך לעזור בעסק וכך יצא שהילדים ובני זוגם סייעו במשך השנים.
שאלנו את הזוג: מי אומר את המילה האחרונה בעסק? ואייל ישר ענה: "איילה תמיד צודקת!". איילה לא נשארה חייבת וסיננה בצחוק: "חסר לו שלא!".
הזוג הסכים שהמודל המשפחתי-עסקי שלהם הצליח אבל זה בהחלט אתגר. "לא תמיד בערב בא לך לשמוע איך עבר עליו היום. בעצם…אני אף פעם לא רוצה כי כבר דיברנו 20 פעם מרגע שזרחה השמש ועד צאת הכוכבים" אומרת איילה בהומור. "חלק מהערב מוקדש לזמן שלנו בנפרד, שזה משהו שכל בן אדם צריך וסופי השבוע הם נטו משפחה" מציין אייל.

את נייל סטודיו חולון מנהלת חנה ועזרת צוות מסור וביניהם:
איילה – הבת של חנה ואחראית על השיווק.
אלעזר – הבן של חנה ואחראי על המכירות בשטח.
איווט – הכלה של חנה ומלמדת מגוון קורסים בסניף.
חנה נכנסה לעולם הביוטי עוד כשגרה בדרום אפריקה: "למדתי שם את כל מה שקשור לעולם המניקור – פדיקור. כשעליתי לארץ, פתחתי מכון מאוד מצליח ומרכז הדרכה ובאותו הזמן בראיין, שהיום הוא בעלי, היה ספק סחורה. מהר מאוד השת"פ העסקי הפך לשת"פ האישי מלא באהבה. כשהתחתנו, הוא כבר רכש את רשת נייל סטודיו וניהל אותה אבל עוד כשהיה עבורי ספק, הוא התייעץ איתי בנוגע להכל: איכות המוצרים, מי המוצרים המבוקשים ומה לדעתי יהיה 'הדבר הבא'. בעצם, עד היום זה מה שקורה: הוא הביזנס-מן ואני אשת המקצוע שיודעת לכוון ולהמליץ".
הסניף הוא הטריטוריה שלי ושם אני זו שמחליטה כשיש ספק או ויכוח כלשהו אבל זה כמעט ולא קורה כי לכל אחד יש תחום מוגדר (למרות שכולם מתמקצעים ב-ה-כ-ל) וחופש פעולה. מצד שני, כאמא אני מגלה המון גמישות וזה פועל לטובת כולם כי תמיד יש מי שימלא חורים אם צריך. האמת היא שגם עם העובדים זה כך, מה שמלמד שאנחנו סניף מאוד משפחתי גם אם זה לא קשר דם. אני מפנקת את כולם ללא יוצא מן הכלל".

בנייל סטודיו רחובות השינוי החל כשהקורונה נחתה בארץ. בעלה של בלה הצטרף לסייע בסניף אותו היא מנהלת. "זו הייתה יוזמה שלי", מספרת בלה, "נאלצתי להוציא חלק מהצוות לחל"ת ובעלי הגיע לעזור מידי פעם ואחרי תקופה קצרה, החלטנו שהוא יישאר לעבוד בסניף באופן קבוע כאחראי על החנות וההזמנות. הוא גם ידוע כהנדימן שמתקן כל דבר אז הכתרתי אותו לאב הבית של הסניף שדואג שהכל יעבוד בצורה מושלמת".
בזוגיות העסקית של בלה ויגאל אין ספק לגבי המילה האחרונה: "ברור שהמילה האחרונה היא שלי" אומרת בלה בחצי חיוך. "בעבודה אני הבוס, לקח לנו קצת זמן להתרגל אבל זה קרה וזה עובד מצויין. לפעמים יגאל מתווכח איתי ואומר: אני לא עובד אצלך, ואז אני מזכירה לו שהוא דווקא כן עובד אצלי😜. הכל בהומור ואהבה כמובן, יש לו כימיה מדהימה עם הלקוחות ועם שאר העובדות בסניף והעבודה מאוד זורמת. הדבר היחיד שאני מצטערת עליו הוא שלא עשיתי את זה לפני שנים".

סניף אשדוד נותן משב רוח צעיר במיוחד
נועה, הבת של תמי ברעם, מנהלת נייל סטודיו אשדוד, עובדת בסניף אחרי הצהריים ובחופשות והיא סך הכל בת 15.5. "נועה עובדת בחנות ועושה עבודה נפלאה. יש החלטות שאנחנו מקבלות יחד בחשיבה משותפת", מספרת האם תמי. "אני חושבת שזה חכם לשלב בני משפחה בעסק אבל צריך סבלנות וצריך לזכור לא לקחת את העבודה הביתה. לפעמים קורה שמדברים על העבודה בבית אבל זה קורה לעיתים נדירות כי חשוב לנו לעשות את ההפרדה ולהקדיש בערב ובסופי שבוע זמן למשפחה".

יום המשפחה שמח
ממשפחת נייל סטודיו ♡

מוצרי OPI
EzFlow